Recenze na Hundebar od chovatelky siamských a orientálních koček

recenze-hundebar-oneiriAmerický prezident Ronald Reagan kdysi rád říkával "Důvěřuj, ale prověřuj." Toto ustálené rčení platí samozřejmě i dnes, a my jsme rádi, že je můžeme použít v pozitivním slova smyslu i u našich krmiv. Řady našich spokojených strávníků a jejich majitelů rostou a my zjišťujeme, že jsou mezi nimi i velmi zajímavé osobnosti, které stojí za to představit.

Paní Alla Zacharová je chovatelka (CHS Oneiri) fascinujících krátkosrstých orientálních a siamských koček. Mimojiné se intenzivně věnuje i správné výživě a péči o kočky. O to více si vážíme jejího hodnocení Hundebar krmiv pro kočičky. 
Věříme totiž, že recenze od samotných majitelů zvířat jsou pro všechny strany ty nejhodnotnější, proto bychom se s Vámi rádi podělili a dovolujeme si ji v plném znění uvést:
Česká značka krmiva Hundebar nabízí skvělou alternativu pro vašeho pokojového tygříka. Krmivo se vyrábí ve třech příchutích (rybičkové, krůtí a hovězí).

Složení krmiva Hundebar obecně: obsahuje především maso (svalovinu a orgány), výrobce uvádí min 85% a obsahuje také vše potřebné pro vyváženou stravu pravého masožravce. Přidáním lososového oleje se krmivo obohatí protizánětlivými omega-3 mastnými kyselinami, pivovarské kvasnice zajistí přísun vitaminů skupiny B. Do krmiv je přidáván taurin nezbytný pro zdravé srdce a zrak.

Jedná se o „mokré krmivo“, což je velkým plusem. Proč je mokré krmivo tak důležité pro kočky? Kočky pocházejí z pouště a aby v poušti přežily, tak nemají evolučně vyvinutý pocit žízně. Jejich tělo získávalo tekutinu téměř výhradně z potravy, z přirozené kořisti (hlodavci, hmyz atd.). Aby kočky získávali tekutinu ze své potravy, potřebují mokré krmivo. Ze suchého krmiva tekutiny získat nemohou (granule obsahují POUZE 2-5 % vlhkosti). Takže kočka, která dostává k jídlu jen granule, je neustále dehydratována, což se špatně odráží na jejím zdraví. V mokrém krmivu Hundebar je více než 70% vlhkostí a odpovídá to množství „tekutiny“, které kočka získá, když uloví nějakou kořist (obsah vlhkosti ulovené kořisti je 65-75%). Při krmení mokrými krmivy nebude vaše kočka dehydratována a zůstane déle zdravá.


Varianty (příchutě) krmiv Hundebar


Rybičkový Hundebar
 krmivo je skvělou volbou. Toto krmivo kromě kuřecího masa a jatýrek (svaloviny a orgánů) obsahuje sardinky, které jsou bohatým zdrojem proteinů (bílkovin), vitaminů a esenciálních aminokyselin. Sardinky obsahuji vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, měď, mangan, selen, vitamin B1, Vitamin B2, vitamin B3, vitamin B5, vitamin B6, vitamin B9, vitamin B12, vitamin A, vitamin D, vitamin K, také nasycené, mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny. Sardinky jsou bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin: EPA (kyselina eikosapentaneová) a DHA (kyselina dokosahexaenová).

Rybičkový Hundebar díky sardinkám je velice prospěšný pro zdravý zrak, zdravé srdce a zdravé klouby vašeho kočičího kamaráda.

Osobně chovatelům a majitelům doporučuji dávat svým kočičákům minimálně jednou týdně klasické „lidské“ konzervované sardinky ve vlastní šťávě jako doplněk, nicméně je obtížné dodržet správné dávkování (lidské sardinky jsou příliš mastné a mohou způsobit mírné zažívací obtíže). Rybičkový Hundebar Vám tento problém vyřeší, ale určitě bych to kombinovala s Krůtím Hundebar a/nebo Hovězím Hundebar, nebo se stravou, na kterou jsou vaše kočky zvyklé.

Krůtí Hundebar je další vynikající krmivo v nabízené řádě krmiv pro kočky. Výhodou je to, že se hodí opravdu ke každodenní konzumaci, a proto jej hodnotím jako nejlepší volbu z nabízených příchutí. Krůtí stehenní maso je lehce stravitelné, je zdrojem bílkovin, obsahuje mimo jiné železo, draslík, sodík a vápník. Dýně, jablko, ovesné vločky s postarají o vlákninu a správné fungování trávícího systému a střevní flory

Hovězí Hundebar je třetí variantou pro vašeho mazlíčka. Také se hodí ke každodenní konzumaci a je cenným zdrojem železa, zinku, sodíku hořčíku a draslíku, samo o sobě má vysoký obsah esenciálních aminokyselin. Obsahuje vitaminy skupiny B a vitamin A. Samotné hovězí maso je bohaté na bílkoviny a příznivě ovlivňuje růst, kvalitu svalové hmoty, správnou funkci krvetvorby a činnost nervového systému. Na druhou stranu není hovězí maso přirozenou „lovnou zvěří“ kočky, a tak se může stát, že jej nebudou vaši mazlíčci preferovat. V naší kočičí domácnosti je tato příchuť našimi kočičáky nejméně oblíbená.

Hovězí Hundebar mimo jiné obsahuje chia semínka a kořen čekanky, které jej obohacují o další minerály a vitaminy.

Výhody Hundebar:

  • Vynikající složení (min. 85% kvalitní svaloviny, lososový olej a pivovarské kvasnice, min 70 % vlhkost)
  • Ručně připravené
  • Lokální výrobce
  • Z lokálních surovin
  • Skleněný recyklovatelný a vratný obal

Nevýhody Hundebar:

  • Dostupnost (k dostání přes internet a ve vybraných veterinárních klinikách, zatím moc neseženete v kamenných prodejnách)
  • Cena (je vyšší, ale odpovídá kvalitě krmiva)


Celkové hodnocení: 5/5   

 

Fotografie i vlastní recenze jsou převzaty s laskavým svolením z webu CHS Oneiri