Ochrana před klíšťaty pro celou smečku

mitchell-orr-1Y4LupdrDZk-unsplash_600Letošní mírná zima opět přála nepříjemnému hmyzu; především klíšťata z ní vyšla hladovější a krvelačnější než kdy dříve. Nemoci, které tyto malé bestie přenáší na lidi a zvířata jsou bohužel čím dál častější, proto je nasnadě nepodcenit prevenci.

Autorka tohoto textu sama experimentovala s výluhy z bylin a koření všeho druhu, aby ochránila své pejsky i sebe. Nebyla sama. Katarina, zakladatelka EcoPets, je milovnicí přírody a éterickou bytostí, kterou si prostě musíte oblíbit. Její vášeň pro všechno autentické, přitom funkční je inspirativní. 

 

Návrat k přírodě slavíme ve všech i nemyslitelných oborech. Co si budeme povídat, lidí, kteří na sebe natřou či do sebe nasypou cokoliv, aniž by zkoumali složení, ubývá. Skoro by se chtělo říci, že přicházíme k rozumu, ale to by bylo hodně odvážné tvrzení.

Naši předci moc dobře věděli, že mouchy a komáry odradí od návštěvy obyčejná, v okně, zavěšená snítka sušené levandule. Babiččiny muškáty nejenže jsou půvabné, ale svou vůní zaženou otravné krvežíznivce. Mimochodem stále populárnější Geranium je právě esenciální olej z pelargonie vonné. Tymián, rozmarýn, eukalyptus, citronella … báječné, přírodní esence, které ve formě svíčky, či rozehřátého vonného oleje fungují při večerech pod pergolou.

 

Katarina vzala čisté, esenciální oleje a začala je míchat. Ke správným poměrům ji vedly jak znalosti, tak i porce velmi silné intuice. Nehledejte v tom čarodějnictví, jen volání přírody, které dovedla vyslyšet. Výsledkem je sérum proti klíšťatům, které chcete za ouško také (sérum, nikoliv klíště). EcoPets sérum je však určeno a řádně registrováno pro užití u našich chlupatých kamarádů.

Malá lahvička s praktickým kapátkem citlivějším nosíkům nabídne vůni čajovníku, za ní následuje levandule a rozmarýna. Přírodní esence bez konzervantů. Žádná chemická laboratoř.

Aplikace připomíná Chanel 5 - ráno jedna kapka za ucho a jste připraveni :) Takže uši nastražit a jde se ven. A klíšťata si můžou, víte co. Voňavou lahvičku nově pořídíte u nás v eshopu a vystačí vám na celou sezónu. A máme na to speciální akci - kup sérum proti klíšťatům a bude fungovat i proti blechám! Tedy 2 v 1 :)autor: Šéfkuchařka Markéta 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení