Ochrana před klíšťaty pro celou smečku

mitchell-orr-1Y4LupdrDZk-unsplash_600Letošní mírná zima opět přála nepříjemnému hmyzu; především klíšťata z ní vyšla hladovější a krvelačnější než kdy dříve. Nemoci, které tyto malé bestie přenáší na lidi a zvířata jsou bohužel čím dál častější, proto je nasnadě nepodcenit prevenci.

Autorka tohoto textu sama experimentovala s výluhy z bylin a koření všeho druhu, aby ochránila své pejsky i sebe. Nebyla sama. Katarina, zakladatelka EcoPets, je milovnicí přírody a éterickou bytostí, kterou si prostě musíte oblíbit. Její vášeň pro všechno autentické, přitom funkční je inspirativní. 

 

Návrat k přírodě slavíme ve všech i nemyslitelných oborech. Co si budeme povídat, lidí, kteří na sebe natřou či do sebe nasypou cokoliv, aniž by zkoumali složení, ubývá. Skoro by se chtělo říci, že přicházíme k rozumu, ale to by bylo hodně odvážné tvrzení.

Naši předci moc dobře věděli, že mouchy a komáry odradí od návštěvy obyčejná, v okně, zavěšená snítka sušené levandule. Babiččiny muškáty nejenže jsou půvabné, ale svou vůní zaženou otravné krvežíznivce. Mimochodem stále populárnější Geranium je právě esenciální olej z pelargonie vonné. Tymián, rozmarýn, eukalyptus, citronella … báječné, přírodní esence, které ve formě svíčky, či rozehřátého vonného oleje fungují při večerech pod pergolou.

 

Katarina vzala čisté, esenciální oleje a začala je míchat. Ke správným poměrům ji vedly jak znalosti, tak i porce velmi silné intuice. Nehledejte v tom čarodějnictví, jen volání přírody, které dovedla vyslyšet. Výsledkem je sérum proti klíšťatům, které chcete za ouško také (sérum, nikoliv klíště). EcoPets sérum je však určeno a řádně registrováno pro užití u našich chlupatých kamarádů.

Malá lahvička s praktickým kapátkem citlivějším nosíkům nabídne vůni čajovníku, za ní následuje levandule a rozmarýna. Přírodní esence bez konzervantů. Žádná chemická laboratoř.

Aplikace připomíná Chanel 5 - ráno jedna kapka za ucho a jste připraveni :) Takže uši nastražit a jde se ven. A klíšťata si můžou, víte co. Voňavou lahvičku nově pořídíte u nás v eshopu a vystačí vám na celou sezónu. A máme na to speciální akci - kup sérum proti klíšťatům a bude fungovat i proti blechám! Tedy 2 v 1 :)autor: Šéfkuchařka Markéta