Proč je důležité znát obsah živočišných bílkovin v krmivech

Bílkoviny (proteiny) tvoří 80-90 % organických látek v těle a mají zde řadu funkcí. Neustále dochází k jejich syntéze, ale i degradaci, bílkoviny však nejsou v těle nikde skladovány (narozdíl od tuků či sacharidů), musíme je tedy přijímat potravou. Čím kvalitnější jsou, tím méně jich tělu stačí. Dokážeme však z obalu krmiva vyčíst alespoň přibližně kvalitu použitých bílkovin?

Každá bílkovina má své unikátní složení z aminokyselin, přičemž 10 aminokyselin je u psů (u koček 11) esenciálních, tedy tělo si je neumí samo vyrobit a musí je přijímat potravou. Nedostatečný přísun či nekvalitní zdroje bílkovin tak v těle může zastavit životně důležité procesy a aktivovat odbourávání vlastních svalů, včetně těch dýchacích. Psi i kočky jsou odkázáni na příjem bílkovin krmivy, nicméně jejich kvalita, stravitelnost i využitelnost se značně liší. Dá se něco z toho vyčíst z obalu krmiva? Na základě běžně dostupných informací (daných legislativou) bohužel zjistíme dost málo, ale i to málo nám může pomoci lépe se orientovat v široké nabídce krmiv.

Na obalech krmiv určitě najdeme pojem “hrubý protein”, tento výraz znamená obsah veškerého dusíku, který je v krmivu přítomen a ten je obsažen nejen v bílkovinách, ale také v řadě nebílkovinných látek (dusičnany, puriny, volné aminokyseliny aj.). O množství bílkovin nám dává tedy opravdu jen obecnou představu. Navíc každé krmivo má jinou vlhkost, obsah energie či vlákniny a srovnávat samotný údaj mezi jednotlivými krmivy tak úplně nelze. Musíme si jej přepočítat, a to pomocí níže uvedeného vzorce. Stačí dosadit množství hrubého proteinu (HP,  %) a obsah energie (E, kcal/kg). Výsledná hodnota vychází jako gram/100 kcal.

Příklad:

1) Superprémiové granule pro dospělého psa – obsah HP 26,0 %, obsah E 3, 880 kcal/kg

(26/3,880) x 1000 = 6,7 g proteinů/100 kcal

2) Masová konzerva pro dospělého psa – obsah HP 10,0 %, obsah E1,198 kcal/kg

(10/1,198) x 1000 = 8,3 g proteinů/100 kcal

3) Krůtí Hundebar pro dospělého psa – obsah HP 13,2 %, obsah E 1,000 kcal/kg

(13,2/1,000) x 1000 = 13,2 g proteinů/100 kcal.

Samotná kvalita bílkovin je dána jejich stravitelností, využitelností a aminokyselinovým složením (biologická hodnota bílkovin). Plnohodnotné bílkoviny obsahují všechny esenciální aminokyseliny a patří mezi ně ty živočišné, tedy vejce (vaječná bílkovina je považována za nejhodnotnější), mléko a libové maso. Neplnohodnotné bílkoviny jsou především ty rostlinné (luštěniny, obiloviny - lepek). Dalším krokem v našem porovnávání je tak složení krmiv - použité ingredience a jejich pořadí (suroviny se vždy uvádí v sestupném pořadí podle poměru zastoupení), které nám mohou napovědět, kolik % proteinu je v podobě živočišných bílkovin a jak jsou kvalitní. Případně řada výrobců už sama uvádí, kolik % tvoří živočišné bílkoviny a my si jen dohledáme co je jejich zdrojem (pozor, pojem maso v sobě často skrývá leccos). 

Dnešním trendem jsou i tzv. vysokoproteinová krmiva, kde však často dochází k náhradě kvalitních živočišných proteinů za mnohem levnější rostlinné (např. hrášek, čočka). Ty se však svou kvalitou těm živočišným nevyrovnají (s výjimkou živočišné moučky z peří atd).  

Příklad složení: 

  1. Superprémiové granule pro psy: Maso (50 % hovězí maso čerstvé, 20,4 % hovězí maso sušené, 3 % vepřová játra), farmářské brambory, hrášek 15,5 %, drůbeží tuk, řepná vláknina, lněné semínko, …..71 % živočišných proteinů 
  2. Krůtí Hundebar pro dospělé psy: krůtí stehenní maso, krůtí srdce, dýně, přírodní rýže, krůtí játra, brusinky, špenát, dýňové semínko, lněný olej, pampeliška, vitamíny a chelátově vázané minerály...92 % živočišných proteinů

V neposlední řadě bychom neměli přehlédnout údaj o množství popelu (popelovin), což je zbytek krmiva po jeho spálení, tj. nespalitelné látky = minerály (všechny živé organismy obsahují minerální látky). U suchých krmiv (granulí) s obsahem popelu do 8 % předpokládáme použití kvalitních masových mouček. U konzerv bývá obsah popelu kolem (většinou do) 1,5 %. Vyšší hodnoty bývají u konzerv, kde je použito maso i s kostmi.

 

autor: MVDr. Kateřina Karásková, Ph.D.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení