Proč je důležité znát obsah živočišných bílkovin v krmivech

Bílkoviny (proteiny) tvoří 80-90 % organických látek v těle a mají zde řadu funkcí. Neustále dochází k jejich syntéze, ale i degradaci, bílkoviny však nejsou v těle nikde skladovány (narozdíl od tuků či sacharidů), musíme je tedy přijímat potravou. Čím kvalitnější jsou, tím méně jich tělu stačí. Dokážeme však z obalu krmiva vyčíst alespoň přibližně kvalitu použitých bílkovin?

Každá bílkovina má své unikátní složení z aminokyselin, přičemž 10 aminokyselin je u psů (u koček 11) esenciálních, tedy tělo si je neumí samo vyrobit a musí je přijímat potravou. Nedostatečný přísun či nekvalitní zdroje bílkovin tak v těle může zastavit životně důležité procesy a aktivovat odbourávání vlastních svalů, včetně těch dýchacích. Psi i kočky jsou odkázáni na příjem bílkovin krmivy, nicméně jejich kvalita, stravitelnost i využitelnost se značně liší. Dá se něco z toho vyčíst z obalu krmiva? Na základě běžně dostupných informací (daných legislativou) bohužel zjistíme dost málo, ale i to málo nám může pomoci lépe se orientovat v široké nabídce krmiv.

Na obalech krmiv určitě najdeme pojem “hrubý protein”, tento výraz znamená obsah veškerého dusíku, který je v krmivu přítomen a ten je obsažen nejen v bílkovinách, ale také v řadě nebílkovinných látek (dusičnany, puriny, volné aminokyseliny aj.). O množství bílkovin nám dává tedy opravdu jen obecnou představu. Navíc každé krmivo má jinou vlhkost, obsah energie či vlákniny a srovnávat samotný údaj mezi jednotlivými krmivy tak úplně nelze. Musíme si jej přepočítat, a to pomocí níže uvedeného vzorce. Stačí dosadit množství hrubého proteinu (HP,  %) a obsah energie (E, kcal/kg). Výsledná hodnota vychází jako gram/100 kcal.

Příklad:

1) Superprémiové granule pro dospělého psa – obsah HP 26,0 %, obsah E 3, 880 kcal/kg

(26/3,880) x 1000 = 6,7 g proteinů/100 kcal

2) Masová konzerva pro dospělého psa – obsah HP 10,0 %, obsah E1,198 kcal/kg

(10/1,198) x 1000 = 8,3 g proteinů/100 kcal

3) Krůtí Hundebar pro dospělého psa – obsah HP 13,2 %, obsah E 1,000 kcal/kg

(13,2/1,000) x 1000 = 13,2 g proteinů/100 kcal.

Samotná kvalita bílkovin je dána jejich stravitelností, využitelností a aminokyselinovým složením (biologická hodnota bílkovin). Plnohodnotné bílkoviny obsahují všechny esenciální aminokyseliny a patří mezi ně ty živočišné, tedy vejce (vaječná bílkovina je považována za nejhodnotnější), mléko a libové maso. Neplnohodnotné bílkoviny jsou především ty rostlinné (luštěniny, obiloviny - lepek). Dalším krokem v našem porovnávání je tak složení krmiv - použité ingredience a jejich pořadí (suroviny se vždy uvádí v sestupném pořadí podle poměru zastoupení), které nám mohou napovědět, kolik % proteinu je v podobě živočišných bílkovin a jak jsou kvalitní. Případně řada výrobců už sama uvádí, kolik % tvoří živočišné bílkoviny a my si jen dohledáme co je jejich zdrojem (pozor, pojem maso v sobě často skrývá leccos). 

Dnešním trendem jsou i tzv. vysokoproteinová krmiva, kde však často dochází k náhradě kvalitních živočišných proteinů za mnohem levnější rostlinné (např. hrášek, čočka). Ty se však svou kvalitou těm živočišným nevyrovnají (s výjimkou živočišné moučky z peří atd).  

Příklad složení: 

  1. Superprémiové granule pro psy: Maso (50 % hovězí maso čerstvé, 20,4 % hovězí maso sušené, 3 % vepřová játra), farmářské brambory, hrášek 15,5 %, drůbeží tuk, řepná vláknina, lněné semínko, …..71 % živočišných proteinů 
  2. Krůtí Hundebar pro dospělé psy: krůtí stehenní maso, krůtí srdce, dýně, přírodní rýže, krůtí játra, brusinky, špenát, dýňové semínko, lněný olej, pampeliška, vitamíny a chelátově vázané minerály...92 % živočišných proteinů

V neposlední řadě bychom neměli přehlédnout údaj o množství popelu (popelovin), což je zbytek krmiva po jeho spálení, tj. nespalitelné látky = minerály (všechny živé organismy obsahují minerální látky). U suchých krmiv (granulí) s obsahem popelu do 8 % předpokládáme použití kvalitních masových mouček. U konzerv bývá obsah popelu kolem (většinou do) 1,5 %. Vyšší hodnoty bývají u konzerv, kde je použito maso i s kostmi.

 

autor: MVDr. Kateřina Karásková, Ph.D.